WYCIECZKA DO KIJOWA: Kijów - stolica nad Dnieprem

Od: Do Cena:
2018-06-09 2018-06-14 1520 zł 1295 zł
2018-07-28 2018-08-02 1520 zł 1295 zł

Opis:
Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niepodległa Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce urodzenia wielu znanych osób, m.in. Michaiła Bułhakowa, którego muzeum znajdujące się przy najbardziej malowniczej ulicy miasta - Andrijiwskim Zjeździe warto zobaczyć, by poczuć atmosferę dawnego Kijowa.


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:350 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 6.00 – Lublin – Chełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, jeden z najstarszych grodów ruskich, założony w 981 r. przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego jako warownia na zachodnim pograniczu Rusi – cerkiew, wały obronne miasta – ŁUCK, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km

Dzień 2
ŁUCK, po śniadaniu zwiedzanie: zamek Lubarta, katedra katolicka – KIJÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km

Dzień 3
KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Złote Wrota – brama miejska z XI w., związana legendą z Bolesławem Chrobrym, Sobór Sofijski, zbudowany w XI w., wpisany na listę UNESCO, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności, Sobór i Klasztor św. Michała, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska - zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Wyjazd do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
KIJÓW, po śniadaniu – RADOMYŚL, zamek, w którym znajduje się Muzeum Ikony Domowej, kolekcja powyżej 5 tysięcy ikon z XVII- XX wieków ze wszystkich regionów kraju. Czas wolny. BERDYCZÓW, kirkut, obronny kościół Karmelitów Bosych fundowany przez Janusza Tyszkiewicza i kościół św. Barbary, gdzie ślub brał O. Balzak z E. Hańską – ŻYTOMIERZ, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

Dzień 6
ŻYTOMIERZ, po śniadaniu wyjazd - granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) - przyjazd do WARSZAWY w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 660 km


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (płatne obligatoryjnie pilotowi) – ok. 50 euro

  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. - 350 zł
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 2000 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Warto wiedzieć:
  Waluta
  Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również w kantorach na granicy, w Łucku lub w Kijowie. Można też zabrać euro lub dolary.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio