WYCIECZKA DO KIJOWA: Kijów - Stolica Nad Dnieprem

Od: Do Cena:
2017-09-11 2017-09-16 1520 zł sprzedaż zakończona

Opis:
Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niepodległa Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce urodzenia wielu znanych osób, m.in. Michaiła Bułhakowa, którego muzeum znajdujące się przy najbardziej malowniczej ulicy miasta - Andrijiwskim Zjeździe warto zobaczyć, by poczuć atmosferę dawnego Kijowa.


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:420 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 7.00 – Lublin – Chełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, jeden z najstarszych grodów ruskich, założony w 981 r. przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego jako warownia na zachodnim pograniczu Rusi – cerkiew, wały obronne miasta – ŁUCK, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km

Dzień 2
ŁUCK, po śniadaniu zwiedzanie: zamek Lubarta, katedra katolicka – ŻYTOMIERZ – KIJÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km

Dzień 3
KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Złote Wrota – brama miejska z XI w., związana legendą z Bolesławem Chrobrym, Sobór Sofijski, zbudowany w XI w., wpisany na listę UNESCO, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności, Sobór i Klasztor św. Michała, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
Fakultatywnie: wieczorny rejs statkiem po Dnieprze z występem zespołu folklorystycznego oraz poczęstunkiem (wino, owoce).

Dzień 4
KIJÓW, po śniadaniu wyjazd do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Cd. zwiedzania miasta: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska - zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
KIJÓW, po śniadaniu – RADOMYŚL, zamek, w którym znajduje się Muzeum Ikony Domowej, kolekcja powyżej 5 tysięcy ikon z XVII- XX wieków ze wszystkich regionów kraju. Czas wolny. BERDYCZÓW, kirkut, obronny kościół Karmelitów Bosych fundowany przez Janusza Tyszkiewicza i kościół św. Barbary, gdzie ślub brał O. Balzak z E. Hańską – ŻYTOMIERZ, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

Dzień 6
ŻYTOMIERZ, po śniadaniu wyjazd - granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) - przyjazd do WARSZAWY w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 660 km


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide, płatne pilotowi – ok. 70 euro
 • wycieczki fakultatywnej - rejsu statkiem z poczęstunkiem i występem folklorystycznym - ok. 50 euro,
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 80 zł
 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 2000 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  Warto wiedzieć:
  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy lub ew. w Kijowie, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Transport
  Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość organizacji wyjazdu busem.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio