WOŁYŃ - ŚLADAMI ZBRODNI

Od: Do Cena:
2017-05-17 2017-05-21 995 zł sprzedaż zakończona

Opis:
Poznając współczesną Ukrainę, nie sposób nie wrócić myślami do odległego średniowiecza. Około 100 lat przed chrztem Polski powstało państwo ruskie. Pod koniec IX w. kniaź Oleg Mądry przeniósł jego stolicę z Nowogrodu Wielkiego do Kijowa, dając początek Rusi Kijowskiej. Wielkie i potężne było też księstwo Halickie, potem Halicko-Włodzimierskie trwale związane z naszym krajem. Upadłe pod naporem mongolskim los splótł z historią Litwy, a potem Rzeczpospolitej, by w Perejasławiu na skutek posunięć kozackich przywódców oddać pod zwierzchność Rosji carskiej. Skomplikowaną historię tej ziemi warto poznać, dotykając jej własnymi stopami. Tym bardziej że trwale związana jest z losami naszego państwa i narodu. Są w niej wzruszające i piękne momenty ale i najbardziej okrutne czasy rzezi wołyńskich w 1943 r.


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:220 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 sprzed Kinoteki PKiN (wcześnie o 05.45 zbiórka celem zapakowania bagaży) – CHEŁM, przerwa (na wczesny obiad w restauracji przed miastem we własnym zakresie), celem ew. dołączenie się do pozostałych uczestników - granica państwa w DOROHUSKU (formalności ok. 1.5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – OSTRÓWKI, była wieś zniszczona przez UPA 30.08.43 roku, cmentarz i pomnik poświęcony zamordowanym mieszkańcom tej wsi oraz Woli Ostrowieckiej – RYMACZE, cmentarz i zrujnowany kościół - Kowel - WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, jeden z najstarszych grodów ruskich, założony w 981 r. przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego jako warownia na zachodnim pograniczu Rusi – cerkiew, wały obronne miasta – PAWLIWKA (dawniej PORYCK), teren byłego kościoła, w którym 11.07.43 r zginęło podczas mszy ok. 200 Polaków. Cmentarz i pomnik poświęcony pomordowanym, symboliczne miejsce upamiętniające jakby wszystkie rzezie wołyńskie, uczczone obecnością prezydentów Polski i Ukrainy przy odsłanianiu obelisku - ŁUCK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok 460 km

Dzień 2
ŁUCK, po śniadaniu zwiedzanie miasta: zamek Lubarta, katedra katolicka, (ew. na życzenie msza o 08.30 w języku polskim) – PRZEBRAŻE, które skutecznie obroniły się przed UPA i stały się symbolem oporu wielu podobnych samoobron, cmentarz za wsią – KOSTIUCHNÓWKA, polski Cmentarz Legionowy po bitwie w dniach 4-6 lipca 1916 roku i przejazd do rzeki STOCHÓD, na której od czerwca 1916 do sierpnia 1917 roku opierała się linia frontu wschodniego I wojny światowej – JANOWA DOLINA, spacer po obecnym centrum wioski i po wyrobiskach kopalnianych a potem przejście do lasu, gdzie przed cmentarzem, na miejscu zbrodni znajduje się krzyż z tablicą – OŁYKA, zamek Radziwiłłów, kościół św. Trójcy, cmentarz rzymskokatolicki - RÓWNE, spacer po centrum miasta, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 350 km

Dzień 3
RÓWNE śniadanie – OSTRÓG, stary gród ruski, dzięki założonej tu w XVI w. Akademii Ostrogskiej ważny ośrodek kultury, zwiedzamy zamek Ostrogskich – MIĘDZYRZECZ OSTROGSKI, obronny klasztor franciszkański z pocz. XVII w., obecnie monastyr prawosławny – ZBARAŻ, pole bitwy i twierdza nad rzeką Gniezna - WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu Wiśniowieckich, ruiny kościoła, miejsce kaźni Polaków – KRZEMIENIEC, zwiedzanie: muzeum J. Słowackiego, Liceum Krzemienieckie, kościół parafialny z pomnikiem J. Słowackiego dłuta Szymanowskiego zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 230 km

Dzień 4
KRZEMIENIEC, po śniadaniu – POCZAJÓW, zespół klasztorny Ławry - Brody – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – OLESKO, zamek – miejsce urodzin Jana Sobieskiego i ogrody wokół niego – LWÓW, zwiedzanie miasta z przewodnikiem polskojęzycznym: katedra greko-katolicka (św. Jura), Rynek z Ratuszem i Kamienicą Królewską, katedra Ormiańska, łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, budynek opery, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok 180 km

Dzień 5
LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich – ŻÓŁKIEW zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – WARSZAWA. Przejazd ok. 400 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokarem (klimatyzacja, DVD, mikrofon)
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodników lokalnych, płatne obligatoryjnie pilotowi - ok. 60 zł
 • dopłaty do pokoju 1-os. (obowiązkowej w przypadku braku osoby na dokwaterowanie) - 220 zł

  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce ok. godz. 21:00
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 1800 km
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  UWAGA:
 • min. liczba uczestników - 20 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, w Łucku i we Lwowie, ew. można też zabrać euro lub dolary.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio