WYCIECZKA NA UKRAINĘ: Huculszczyzna i Zakarpacie

Od: Do Cena:
2018-08-11 2018-08-18 1820 zł 1595 zł

Opis:

Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten oferuje wspaniałe pamiątki po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi, a obok zupełnie inne w charakterze węgierskie Mukaczewo i Użgorod świadczą o niegdysiejszych mieszkańcach tych ziem. Mozaika kultur uczyniła je wyjątkowymi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:450 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 6.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – Lwów – SŁAWSKO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 520 km.

Dzień 2
SŁAWSKO, po śniadaniu wyjazd do URYCZA, ruiny grodu na skałach TUSTAŃ – powrót do Sławska – wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt WYSOKI WIERCH, spacer po połoninach, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd autokarem ok. 120 km.

Dzień 3
SŁAWSKO, po śniadaniu – UŻGOROD, zwiedzanie dawnej stolicy Rusi węgierskiej: zamek z XIV w., kościół w Horianach, katedra greko-katolicka w kompleksie pojezuickim – MUKACZEWO, zamek Rakoczych, Biały Pałac, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 4
MUKACZEWO, po śniadaniu – CHUST, kościół św. Elżbiety, ruiny zamku – RACHÓW, pamiątkowe zdjęcia w „Centrum Europy” – PRZEŁĘCZ TATARSKA, dawna granica polsko-węgierska, miejsce ewakuacji gen. Maczka na Węgry w 1939 r. – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km

Dzień 5
JAREMCZE, po śniadaniu – ZAROŚLAK. Z Zaroślaka pod Howerlą dwie trasy do wyboru:
a) trasa górska trudniejsza – wejście na szczyt Howerli (2060 m), ok. 3,5 godz, zejście ok. 2,5 godz. Podejście ok. 800 m.
b) trasa górska łatwa – wyjście na widokową Poloninę Pożyżewską (1500 m), na której znajduje się Stacja Botaniczna Akademii Nauk Ukrainy. Widoki na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m.
Po wędrówce powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w JAREMCZU. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 6
JAREMCZE, po śniadaniu – WIERCHOWINA, dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny – KRZYWORÓWNIA, grażda huculska – WOROCHTA, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w, wiadukty – JAREMCZE, czas wolny na targu huculskim, wodospady na Prucie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 180 km.

Dzień 7
JAREMCZE, po śniadaniu – KOSÓW, sanatorium Apolinarego Tarnawskiego – KUTY, most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku – KOŁOMYJA, muzeum Huculszczyzny – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 230 km.

Dzień 8
IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza – granica państwa – WARSZAWA, przyjazd w godzinach wieczornych. Trasa ok. 520 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 60 euro (płatne pilotowi),
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
 • wyjazd z Warszawy o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. - 450 zł
 • na wędrówkę górską wskazane wygodne obuwie oraz mały plecak.
 • Wejście na Howerlę wymaga dobrej kondycji fizycznej. W przypadku złej pogody wycieczka może się nie odbyć ze względu na bezpieczeństwo turystów
 • Jaremcze – targ przy wodospadzie na Prucie, możliwość zakupu rękodzieła huculskiego
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami przy zakwaterowaniu na dostawcę – zniżka 100 zł
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 2100 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  Podobne programy:
 • WYCIECZKA DO LWOWA – Lwów i Złota Podkowa
  5 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Krzemieniec i Lwów
  5 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Szlakiem Ogniem i Meczem
  8 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Szlakiem Twierdz Kresowych
  5 dniowa, autokarowa.

  Warto wiedzieć:
  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Transport
  Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość organizacji wyjazdu busem.
  Hotel
  Na Ukrainie nie wszystkie hotele są objęte standaryzacją. Hotele które proponujemy są przez nas sprawdzone. Pokoje 2-os. z łazienką.
  Wyżywienie
  Posiłki w większości są serwowane, przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój, dodatkowe napoje płatne są we własnym zakresie. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki (we własnym zakresie).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio