WYCIECZKA NA UKRAINĘ: Huculszczyzna- Karpaty Wschodnie

Od: Do Cena:
2018-07-28 2018-08-04 1630 zł 1395 zł*
2018-09-01 2018-09-08 1630 zł 1395 zł*

Opis:
Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten stwarza okazję poznania wspaniałych pamiątek po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.

Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:420 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwy np. na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów) – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 540 km.

Dzień 2
IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu zwiedzanie miasta: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, kościoły różnych wyznań, synagoga – KOŁOMYJA, Etnograficzne Muzeum Huculskie, spacer po centrum miasta – KUTY, most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku – KOSÓW, sanatorium Apolinarego Tarnawskiego – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 210 km

Dzień 3
JAREMCZE, po śniadaniu – RAFAJŁOWA (obecnie Bystrycia), słynna Droga Legionów, na Przełęcz Legionów (geogr. Rogodze Wielkie (1110 m) – przejście (ok. 3 godz.) lub przejazd „gruzowikiem”. Słynny Krzyż Legionów na przełęczy, zachowane okopy II Brygady, okolice. Powrót do Rafajłowej – PNIÓW, ruiny zamku Kuropatów – JAREMCZE powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 4
JAREMCZE, po śniadaniu – ZAROŚLAK. Z Zaroślaka pod Howerlą dwie trasy do wyboru:
a) trasa górska trudniejsza – wejście na szczyt Howerli (2060 m), ok. 3,5 godz, zejście ok. 2,5 godz. Podejście 800 m.
b) trasa górska łatwa – wyjście na widokową Poloninę Pożyżewską (1500 m), na której znajduje się Stacja Botaniczna Akademii Nauk Ukrainy. Stąd widoki na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m, (ok. 40 min.). Ponadto wodospad Huk i kotły Howerli i Breskuła (1 godz).
Po wędrówce powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w JAREMCZU. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 5
JAREMCZE, po śniadaniu – Tatarów – Przełęcz Jabłonicka (931 m) – przejazd na Zakarpacie – JASINIA, cerkiew Strukowska, jedna z najcenniejszych w Karpatach (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Dalej spacer górski, wejście na Bliżnicę (1886 m), najwyższy, widokowy szczyt pasma Świdowiec z podwiezieniem z Jasini na przełęcz Dragobrat (1300 m) – JAREMCZE, powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 6
JAREMCZE, po śniadaniu czas wolny na zakupy pamiątek, rękodzieła huculskiego na targu przy wodospadzie na Prucie – WOROCHTA, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w, wiadukty – WIERCHOWINA, dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny – KRZYWORÓWNIA, grażda huculska – IWANO-FRANKIWSK, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 220 km.

Dzień 7
IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu przejazd do TRUSKAWCA, degustacja „Naftusi”, czas wolny – DROHOBYCZ, miasto literackie…, największa na Kresach synagoga, kościół rzymskokatolicki, ślady Schulza – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 240 km

Dzień 8
LWÓW, po śniadaniu czas wolny na ew. zakupy, ok. godz. 12.00 wyjazd – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 400 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, przejazdów „gruzowikiem” – ok. 30 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi),
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
 • wyjazd z Warszawa o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • Jaremcze – targ przy wodospadzie na Prucie, możliwość zakupu rękodzieła huculskiego
 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 2400 km
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy lub we Lwowie, można też zabrać euro lub dolary.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Transport
  Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość wyjazdu busem.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


  Wyświetl większą mapę


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio