KARPACKIE KRAINY: Huculszczyzna, Bukowina Rumuńska i Maramuresz

Od: Do Cena:
2017-09-02 2017-09-09 2250 zł sprzedaż zakończona

Opis:

Bukowina Rumuńska – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Karpat Wschodnich. „Malowane monastery” wpisane są na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Każdy z nich ma swoistą barwę, a freski zachowały się w bardzo dobrym stanie przez około 500 lat. Tajemnica sporządzania tak trwałych farb nieznana jest do dziś…Kraje: Rumunia, Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:420 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 7.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) - granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – Lwów – SŁAWSKO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.

Dzień 2
SŁAWSKO, po śniadaniu wyjazd – UŻHOROD, zwiedzanie dawnej stolicy Rusi węgierskiej: zamek z XIV w., kościół w Horianach, katedra greko-katolicka w kompleksie pojezuickim – MUKACZEWO, zamek dolny, średni i wysoki jeszcze z czasów Koriatowiczów, pałac Rakoczych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.

Dzień 3
MUKACZEWO, po śniadaniu wyjazd – CHUST, kościół św. Elżbiety, ruiny zamku – RACHÓW, pamiątkowe zdjęcia w „Centrum Europy” – przełęcz Tatarska, dawna granica Polsko-Węgierska, miejsce ewakuacji wojsk gen. Maczka – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

Dzień 4
JAREMCZE, po śniadaniu zwiedzanie: wodospady na Prucie, targ huculski – KOŁOMYJA, etnograficzne muzeum huculskie, spacer po centrum miasta – ŚNIATYN, ratusz, przejazd niegdysiejszą granicą polsko-rumuńską – CZERNIOWCE, zwiedzanie miasta, m.in.: pałac metropolity bukowińskiego, cerkwie, kościół, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.

Dzień 5
CZERNIOWCE, po śniadaniu wyjazd – granica rumuńska – Siret – zwiedzanie malowanych klasztorów wpisanych na listę UNESCO w miejscowościach: PUTNA – SUCEVITA – ARBORE – GURA HUMORULUI – VORONET – MOLDOVITA – CAMPULUNG MOLDOVENESC, obiadokolacja, nocleg. Trasa 280 km.

Dzień 6
CAMPULUNG MOLDOVENESC – przejazd przełęczą Prislop – drewniana architektura Maramuresz: Barsana, Stramtura, Rozavlea, Ieud (zrobiony tylko z jednego drzewa) i Bogdan Voda – SIGHETU MARMATIEI, muzeum komunizmu w dawnym więzieniu dla więźniów politycznych – SAPANTA, słynna z wełny, ale i z „wesołego cmentarza” – SATU MARE, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.

Dzień 7
SATU MARE, po śniadaniu wyjazd – granica rumuńsko-węgierska – TOKAY, stolica regionu słynna z jedynych na świecie win tokajskich, czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej – KOSZYCE, pierwsze miasto po Bratysławie z największą starówką na Słowacji, spacer ulicą Hlawną, przy niej m.in. katedra św. Elżbiety, teatr, grająca fontanna – Preszów – BARDEJÓW, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 320 km.

Dzień 8
BARDEJÓW, po śniadaniu zwiedzanie starówki wpisanej na listę UNESCO – granica państwa - przejazd do Warszawy z przerwą na posiłek w wybranym miejscu (płatny we własnym zakresie). Przyjazd w godzinach wieczornych. Trasa ok. 430 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 70 euro (płatne pilotowi)
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • osoby podróżujące samotnie będą dokwaterowywane w miarę możliwości do pokoi 2-os.
 • Jaremcze – targ przy wodospadzie na Prucie, możliwość zakupu rękodzieła huculskiego
 • na targowiskach przy klasztorach w Rumunii możliwość zakupu bukowińskiego rękodzieła ludowego
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami przy zakwaterowaniu na dostawcę – zniżka 100 zł
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 2600 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  Warto wiedzieć:

  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary i wymieniać na miejscu w kantorach lub bankach. Waluta Rumunii – lej (RON).
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Transport
  Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość organizacji wyjazdu busem.
  Wyżywienie
  Posiłki w większości są serwowane, przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki (we własnym zakresie).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio